Bandwidth Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metni–Voxbone Türkiye

Yürürlük Tarihi: 17 Mart 2023
Turkish | English

Biz kimiz?

Merhaba, Voxbone Türkiye’nin Gizlilik Politikamıza hoşgeldiniz! Bu Politika, Türkiye’de elektronik iletişim hizmetleri sağlayan Bandwidth şirketler grubunun bir parçası olan Voxbone Telekomünikasyon ve İletişim Ticaret Limited Şirketi’nin (“Voxbone Türkiye“) veri işleme faaliyetlerine ilişkindir. Kurumsal şirketler için bulut tabanlı bir iletişim sağlayıcısıyız. Evrensel çözümlerimiz, ses ve metin işlevselliği için çok çeşitli yazılım API’lerinin yanı sıra kendi IP ses ağımızı da içermektedir. Bu Politika’daki “Voxbone” ifadesi, Voxbone Telekomünikasyon ve İletişim Ticaret Limited Şirketi’ni (“Voxbone Türkiye“) ifade etmektedir. Çevrimiçi platformlar, grup düzeyinde yönetilen web siteleri ve Türkiye’deki elektronik iletişim hizmetleri hariç olmak üzere diğer grup şirketlerimizden satın alabileceğiniz hizmetler için Bandwidth ve ilgili iştiraklerinden herhangi biri de veri sorumlusu olarak kabul edilebilir. Bandwidth’in global Gizlilik Politikası’na da BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bu Gizlilik Politikasında kullanıldığı şekliyle “kişisel veriler“, doğrudan veya dolaylı olarak bir kişiyi tanımlamak, açıklamak veya belirlemek için kullanılabilecek her türlü bilgi anlamına gelmektedir. Bunlar, tanımlanmış veya tanımlanabilir bir gerçek kişiyle ilgili olmayan veya bir şahısla ilişkilendirilemeyen veya bir kişiyi tanımlayamayan anonim veya kimliği belirsiz hale getirilmiş verileri içermez.

Bu Gizlilik Politikası, Voxbone Türkiye tarafından bandwidth.com ve  voxbone.com.tr web siteleri aracılığıyla ve aboneliklerin kurulması ve ifası sırasında toplanan kişisel veriler için geçerlidir. Bu Gizlilik Politikası, Voxbone Türkiye’nin bir çalışanı, stajyeri, danışmanı, yüklenicisi veya başvuru sahibi olarak kişisel verilerinizin işlenmesini kapsamaz ve web sitelerimize bağlantı veren veya web sitelerimizden erişilebilen üçüncü taraf siteler veya içerik veya uygulamalar tarafından toplanan herhangi bir bilgiyi kapsamaz.

Kişisel verileri nasıl topladığımızı ve işlediğimizi anlamak için lütfen bu Gizlilik Politikasını dikkatlice okuyunuz.

Topladığımız kişisel veriler

Kişisel verilerinizi nasıl topluyoruz?

Sizden ve sizin hakkınızda kişisel veri toplamak için aşağıdakiler de dahil olmak üzere farklı yöntemler kullanıyoruz:

Kişisel verilerinizi nasıl kullanıyoruz?

Topladığımız kişisel verileri aşağıdaki amaçların bir veya birkaçı için kullanabiliriz:

Kişisel verilerin toplanması ve kullanılması için yukarıda açıklanan hukuki nedenlere dayanabiliriz.

Voxbone Türkiye, topladığımız kişisel verileri önemli ölçüde farklı, ilgisiz veya uyumsuz amaçlar için size bildirimde bulunmaksızın kullanmayacaktır. Kişisel olmayan verileri herhangi bir ticari amaç için kullanabiliriz. Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi geliştirmek için, genellikle kişisel verilerinizi şekilde kimliksiz hale getirecek/anonimleştirecek veya toplu/meta data olarak (ve artık sizinle ilişkilendirilemeyecek) şekilde kullanacağız; böyle bir durumda bu bilgileri size başka bir bildirimde bulunmadan süresiz olarak kullanabiliriz.

Kişisel verinizi nasıl paylaşıyoruz?

Kişisel verilerinizi bir iş amacıyla üçüncü bir tarafa açıklayabiliriz. Voxbone Türkiye, kişisel verilerinizi sağladığınız amacı yerine getirmek için gerekli olduğu ölçüde, işimizin, çalışanlarımızın, müşterilerimizin veya başkalarının haklarını, mülkiyetini veya güvenliğini korumak için ve kişisel verileri sağladığınızda burada veya yazılı olarak açıkladığımız diğer amaçlar için kişisel verilerinizi aşağıdaki kişilerle paylaşabilir:

Yurt dışı veri aktarımları

Bandwidth ve bağlı kuruluşları (Voxbone Türkiye dahil), dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren tüzel kişiliklere, iş uygulamalarına ve teknik sistemlere sahip çok uluslu bir kuruluştur. Kişisel verileriniz Avrupa Ekonomik Alanı ve Amerika Birleşik Devletleri’nde tarafımızca ve diğer ülkelerde bulunan iştiraklerimiz ve/veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız tarafından toplanabilir, aktarılabilir ve saklanabilir. Bu nedenle, kişisel verileriniz yetkili yargı alanınız dışına ve Türkiye gibi yetkili yargı alanınızla aynı düzeyde veri koruması sağlamayan ülkelere aktarılabilir ve işlenebilir.                

Yukarıda belirtilen herhangi bir nedenle Türkiye dışına yapılan yurt dışı veri aktarımları için (lütfen “Kişisel verilerinizi nasıl paylaşıyoruz” bölümüne de bakın), 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 9/1 maddesi uyarınca açık rızanıza ihtiyacımız bulunmaktadır. Rızanız, bize sağladığınız rıza formu kapsamına göre değerlendirilecektir.

Özellikle, trafik verileri de dahil olmak üzere İletişim Meta Verilerinin yurt dışı aktarımı ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki bilgileri de dikkate alınız:

Bandwidth iştirakleri arasındaki yurt dışı veri aktarımları hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.bandwidth.com/legal/data-protection-and-privacy adresini ziyaret edin.

Çerezler ve diğer izleme teknolojileri

Çerezler ve diğer izleme teknolojileri hakkında daha fazla bilgi almak için BURADA yer alan global Gizlilik Politikamızı incelemenizi rica ederiz.

Veri sahibi hakları

Kişisel verilerinizi işlememizle ilgili olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında bazı haklara sahipsiniz. Bu bölümde bu haklar ve bunları nasıl kullanabileceğiniz açıklanmaktadır.

Haklarınız

Haklarınızın kullanılması

Yukarıda aksi belirtilmedikçe, yukarıdaki haklardan herhangi birini kullanmak için veya bu Gizlilik Politikası hakkındaki herhangi bir sorunuzu iletmek için, lütfen VERİ SAHİBİ HAKLARI TALEP FORMU’nu kullanın.

Ayrıca, talebinizi reddetmemiz veya cevabımızın sizi tatmin etmemesi halinde, kişisel verilerinizi işlememiz hakkında Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na şikayette bulunabilirsiniz. Bununla birlikte, bunu yapmadan önce endişelerinizi giderme fırsatı bulmaktan memnuniyet duyarız.

Kişisel verilerinizi ne kadar süreyle saklıyoruz

Kişisel verilerinizi, herhangi bir yasal, düzenleyici, vergi, muhasebe veya raporlama gerekliliğini yerine getirme amaçları da dahil olmak üzere, yalnızca topladığımız amaçları yerine getirmek için makul olarak gerekli olduğu sürece saklayacağız. Bir şikayet durumunda veya sizinle olan ilişkimizle ilgili olarak bir dava olasılığı olduğuna inanmamız halinde kişisel verilerinizi daha uzun bir süre saklayabiliriz.

Kişisel veriler için uygun saklama süresini belirlemek için, kişisel verilerin miktarını, niteliğini ve hassasiyetini, kişisel verilerinizin yetkisiz kullanımından veya ifşa edilmesinden kaynaklanabilecek potansiyel zarar riskini, kişisel verilerinizi işleme amaçlarımızı ve bu amaçlara başka yollarla ulaşıp ulaşamayacağımızı ve geçerli yasal, düzenleyici, vergi, muhasebe veya diğer gereklilikleri dikkate alırız. Geçerli saklama sürelerinin sona ermesinin ardından kişisel verileriniz silinecek veya anonim hale getirilecektir. Teknik nedenlerle sistemlerimizden tamamen silemediğimiz herhangi bir kişisel veri varsa, kişisel verilerin depolanması, korunması ve yedeklenmesinden sorumlu IT ekibimiz hariç olmak üzere ekibimiz tarafından bu tür kişisel verilerin daha fazla kullanılmasını veya erişilmesini önlemek için uygun önlemleri alacağız. Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi geliştirmek için, genellikle kişisel verilerinizi kümelendiririz (böylece artık sizinle ilişkilendirilemez hale getirilirler), bu durumda bu bilgileri size başka bir bildirimde bulunmaksızın süresiz olarak kullanabiliriz.

Kişisel verilerinizi nasıl koruyoruz

Voxbone, işlediğimiz veya kullandığımız kişisel verilerin kazara veya yasa dışı imhasına, kaybına, değiştirilmesine ve yetkisiz ifşasına veya bunlara erişime karşı korunmasını sağlamak için idari, teknik ve fiziksel önlemler dahil olmak üzere önlemler alır. Hesap şifrenizi/şifrelerinizi korumaktan, cihazlarınıza erişimi sınırlamaktan ve oturumlarınızdan sonra web sitelerinden çıkış yapmaktan yalnızca siz sorumlusunuz. Kimlik bilgileriniz veya şifreleriniz kullanılarak gerçekleştirilen her türlü faaliyetten siz sorumlusunuz. Web sitelerimizden veya sistemlerimizden herhangi birine ait şifrenizin ele geçirildiğini düşünüyorsanız, lütfen derhal [email protected] adresinden bizi bilgilendirin.

Bağlantılı websiteleri

Size kolaylık sağlamak amacıyla, web sitelerimizde diğer web sitelerine (“üçüncü taraf siteleri“) bağlantı veren bağlantılar yayınlanabilir. Üçüncü taraf sitelerin veya sahibi olmadığımız veya kontrol etmediğimiz şirketlerin gizlilik uygulamalarından sorumlu değiliz. Bu Gizlilik Politikası üçüncü taraf siteler için geçerli değildir. Üçüncü taraf siteleri, web sitelerimizde topladığımız bilgilere ek olarak bilgi toplayabilir. Bu üçüncü taraf sitelerini, bu üçüncü taraf sitelerinde açıklanan veya sunulan hizmetleri veya ürünleri veya üçüncü taraf sitelerinde yer alan herhangi bir içeriği temin etmiyoruz. Hakkınızda toplanan bilgilerin nasıl kullanıldığını ve korunduğunu anlamak için ziyaret ettiğiniz her üçüncü taraf sitesinin gizlilik politikasını okumanızı öneririz.

Çocuklar

Web sitelerimiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz çocuklara (18 yaş altı) yönelik değildir ve doğrudan doğruya çocuklardan bilerek çevrimiçi kişisel veri toplamıyoruz. Reşit olmayan bir çocuğun ebeveyni veya vasisi iseniz ve çocuğun çevrimiçi olarak kişisel verilerini bize açıkladığını düşünüyorsanız, lütfen [email protected] adresinden bizimle iletişime geçiniz.

Bu Gizlilik Politikasında değişiklik yapılması

Zaman zaman kendi takdirimize bağlı olarak bu Gizlilik Politikasında düzeltmeler veya güncellemeler yapma hakkımızı saklı tutarız. Bunu yaptığımızda, güncellenmiş Gizlilik Politikası’ını web sitemizde yayınlayacağız ve Gizlilik Politikasının Geçerlilik Tarihini güncelleyeceğiz. Bu Gizlilik Politikasında yapılan önemli değişiklikleri, otuz (30) gün boyunca Gizlilik Politikasında üst kısmına göze çarpan bir bildirim yerleştirerek ve/veya bize verdiğiniz müşteri e-posta adresine bir bildirim göndererek size bildireceğiz. Bu Gizlilik Politikasını periyodik olarak gözden geçirmenizi öneririz.

Bize nasıl ulaşabilirsiniz?

Bu Gizlilik Politikası hakkında sorularınız, endişeleriniz veya sorunlarınız varsa, lütfen [email protected] adresinden iletişime geçin.

Bizimle yazılı olarak iletişime geçmek için lütfen şu adresi kullanınız:

Voxbone Telekomünikasyon ve İletişim Ticaret Limited Şirketi

Hukuk – Gizlilik Bölümü Dikkatine Armada İş Merkezi. Eskişehir Yolu No: 6 Kat: 11 Söğütözü 06520 Yenimahalle/Ankara